Тиждень здорового харчування
Ось і завершився в нашій школі Тиждень здорового харчування.
Кожен день цього Тижня був позначений певним тематичним заходом, що був не тільки розважальним, а й спрямований на формування культури вживання їжі. Учні початкової школи із задоволенням брали участь у заходах, приурочених до Днів апельсин,банана,яблука та винограду.
А старшокласники приготували відео з інтерв’ю про харчування у нашій їдальні.
Страви в нас готуються згідно Збірника рецептур рекомендованого Міністерством освіти та науки України, Міністерством охорони здоров´я України. Від того, як організоване наше харчування, а особливо - харчування наших дітей, залежить багато чого: зростання,активність, а найважливіше – здоров′я. Не думайте, що правильне харчування – це дієта. Ми повинні це зрозуміти відразу. Правильне і раціональне харчування протягом життя вкрай необхідне.
Все в нашій їдальні приготоване з любов′ю, а головне, професійно нашими кухарями,які стоять на варті здорового та раціонального харчування. Нещодавно вони пройшли новітній курс з підвищення кваліфікації та професійного рівня та отримали відповідні сертифікати. Завдяки теоретичним та практичним знанням працівники харчоблоку можуть використовувати новітні технології, щоб приготувати їжу смачно,корисно та швидко.
Діти залюбки харчуються в шкільній їдальні. Страви подають на стіл найрізноманітніші: сирники,котлетки,пюре,супчики,різні види гарнірів,свіжі овочі та фрукти,вітамінні напої та багато іншого.
Не забувайте й про 12 принципів правильного харчування
1. Частота. Одне з головних правил правильного харчування — необхідність їсти кілька разів на день, бажано не менше 3-5 разів.
2. Різноманітність. Харчування має бути різноманітним і не надто екстравагантним.
3. Поступовість. Відразу відмовитися від звичного харчування складно, тому включайте «здорові» продукти в свій раціон поступово.
4. Енергетичний баланс. Їжа повинна заповнювати наші енергетичні втрати і система живлення повинна це враховувати.
5. Сніданок обов’язковий. Він повинен бути повноцінним і різноманітним.
6. Харчуйтеся за графіком.
7. Розбавляйте раціон. Під час обіду і вечері не забувайте про густі супи.
8. Солодке — не означає корисне. Корисний, наприклад, свіжий сир з фруктами або ягодами, мармелад, мед.
9. Не забудьте про гени. Підбираючи продукти, спробуйте заглибитися в генеалогію своєї родини.
10. Фрукти і овочі необхідні. Це одна з основ правильного харчування.